دسته بندی ها
Your Cart

جدول وزنی میلگرد

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

 

مشاهده محصولات میلگردمشاهده جدول اشتال میلگرد

 

جدول وزن میلگرد

 

​وزن میلگرد از المان های مهم در شناسایی و تضمین کیفیت میلگرد است. در ایران کارخانه های مختلفی میلگرد را در قطرهای مختلف با گرید های مشخص تولید می کنند. فلز آنلاین به عنوان یک سایت فروش و مرجع محصولات فولادی و فلزات غیر آهنی  در این مطلب ضمن معرفی میلگرد و انواع، اهمیت و نحوه محاسبه وزن میلگرد، وزن میلگردهای مختلف در کارخانه های مطرح این حوزه و وزن مخصوص میلگرد را شرح خواهد داد.

جدول وزن میلگرد با توجه به کارخانه های تولیدی مختلف فولاد در کشور متفاوت است اما به طور کلی وزن میلگرد با استفاده از فرمول زیر قابل محاسبه می باشد.

 

 

محاسبه وزن میلگرد

با استفاده از فرمول زیر می توانید وزن میلگرد در طول و قطرهای متفاوت را محاسبه کنید. توجه داشته باشید که تمامی ابعاد استفاده شده در فرمول محاسبه وزن میلگرد بر حسب میلیمتر بوده و وزن میلگرد به دست آمده از این فرمول بر حسب کیلوگرم می باشد.

 

وزن میلگرد=((mm)شعاع×(mm)شعاع×۳.۱۴×(mm)طول×۷.۸)/۱۰۰۰)

 

وزن میلگردهای تولیدی 22 کارخانه ایران با توجه به طول و قطر های متفاوت ، متغیر می باشد. اما تمام میلگردهای ساخت ایران بر اساس استاندارد دین DIN می باشد. بنابراین وزن میلگرد اصفهان , وزن میلگرد شاهین بناب, وزن میلگرد نیشابور و دیگر میلگرد ها را می توانید از فرمول بالا محاسبه نمایید. این فرمول محاسبه برای محاسبه وزن میلگرد آجدار ، ساده و کلاف ساده و آجدار کاربرد دارد.

 

جدول وزن مخصوص میلگرد

در جدول وزنی میلگرد ، وزن هر شاخه میلگرد 12 متری به تفصیل بیان شده است. در جدول وزنی میلگرد به تفصیل هر آنچه در مورد وزن میلگرد ساده ، آجدار و وزن کلاف آجدار باید بدانید شرح داده شده است.

 

ردیفسایز میلگرد (mm)وزن میلگرد (kg)
1میلگرد 85
2میلگرد 108
3میلگرد 1211
4میلگرد 1415
5میلگرد 1619
6میلگرد 1824
7میلگرد 2030
8میلگرد 2236
9میلگرد 2547
10میلگرد 2858
11میلگرد 3676
12میلگرد 3696

 

 

وزن میلگرد

وزن میلگرد به عواملی مانند سایز میلگرد و طول آن بستگی دارد . وزن این فلز بر طبق فرمول بالا محاسبه می گردد. معمولا اندازه و قطر این میلگرده ها بر اساس استانداردی که در ایران استفاده می گردد با نام دین، تولید و عرضه می شود. میلگرد نوعی محصول فولادی است که نسبت قطر به طول آن بسیار کم بوده و به دو نوع آجدار و ساده تقسیم بندی می گردد. قطر رایج ومعمول میلگرد 6 تا 32 میلی متر است و طول رایج این میلگردها حدود 12 متر خواهد بود که برای قطرهای کوچک تر مثلا کمتر از 10 میلی متر، کلاف تولید می شود. از جمله استاندارد های موجود در ایران می توان به استاندارده یا گریدهای AII و AIII و ISIRI3132 را نام برد.

 

جدول وزنی میلگرد

جدول وزنی میلگرد بسیار با اهمیت است. از نکات مورد توجه در خرید میلگرد توجه به وزن آن است زیرا یکی ازراه های تشخیص میلگرد اصل ، وزن میلگرد است. اگر یک طول مشخص از میلگرد داشته باشم، با استفاده از جدول بالا، وزن مورد انتظار از این نوع میلگرد را پیدا می کنیم . در صورت تفاوت وزن این میلگرد با اعداد جدول باید در انتخاب میلگرد دقت نمود. در مواردی برای اضافه نمودن ویژگی ضدسایش، از ضد زنگ یا روکش استفاده می شود که باعث افزایش عمر سازه خواهد شد. مواردی که معمولا بر بسته بندی محصول درج می شود و باید به آن دقت کرد شامل نوع و نمره میلگرد، دارا بودن علامت استاندارد، وزن بندیل، شماره ذوب، مهر کنترل کیفیت کارخانه سازنده میلگرد است.

 

انواع استاندارد میلگرد بر اساس جنس

انواع میلگرد بر اساس جنس گستره ی وسیعی را شامل می شود اما تنها ۶ نوع آن رایج می باشد.

 

۱-میلگرد اروپایی:

در این نوع میلگرد از آلیاژ کربن، منگنز، سیلیکون و …  استفاده می­ شود.